Dr.Sante Реструктурирачки шампон за коса со кератин – 250 ml

350.00ден

За регенерирање и заштита на оштетена и кршлива коса!
Код: 84410
Производител: Elfa Pharm

5 in stock

Опис

Dr.Sante колекцијата со кератин содржи Pro-Ceratin Complex – кератин, аргинин и колаген. Кератинот е основен структурен елемент на косата, кој што продира длабоко и ги обновува оштетените делови, ја обновува косата одвнатре, со што ја прави еластична, мека и сјајна. Ја заштитува од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој. Аргининот е аминокиселина, која што ја зацврстува и тонизира косата и го стимулира растот на здрава и силна коса. Колагенот обезбедува невидлив слој, кој што ја зацврстува, заштитува и обновува косата. Не содржи SLES, SLS, парабени и бои.

Начин на употреба:

Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса со масажни движења и се плакне. Постапката може да се повтори.
При контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Реструктурирачки шампон за коса со кератин – 250 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба