Dr.Sante Реструктуирачка маска за коса со кератин – 300 ml

350.00ден

За регенерирање и заштита на кршлива и оштетена коса!
Код: 84412
Производител: Elfa Pharm

Опис

Dr.Sante колекцијата со кератин содржи Pro-Ceratin Complex – кератин, аргинин и колаген. Кератинот е основен структурен елемент на косата, кој што продира длабоко и ги обновува оштетените делови, ја обновува косата одвнатре, со што ја прави еластична, мека и сјајна. Ја заштитува од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој. Аргининот е аминокиселина, која што ја зацврстува и тонизира косата и го стимулира растот на здрава и силна коса. Колагенот обезбедува невидлив слој, кој што ја зацврстува, заштитува и обновува косата. Не содржи SLES, SLS, парабени и бои.

Начин на употреба:

Нанесете рамномерно доволно количество од маската по целата должина на чиста и влажна коса и оставете да стои 2 минути, а потоа исплакнете со вода. Употребувајте ја 1-2 пати неделно. Во случај на контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Реструктуирачка маска за коса со кератин – 300 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Sign up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.
0