Dr.Sante Регенеративно масло за коса со макадамија – 50 ml

675.00ден

За регенерирање и заштита на слабата и оштетена коса!
Код: 84405
Производител: Elfa Pharm

Опис

Серијата за коса со макадамија ги опфаќа уникатните, регенеративни и заштитни својства на маслото одмакадамија. Тоа е богато со масни киселини кои што ја измазнуваат косата и продираат длабоко во влакното, обновувајќи го неговиот липиден слој. Маслата од монои и моринга ја покриваат косата со невидлив слој, кој што ја заштитува од штетното влијание на околината. Кератинот е основен градбен елемент на косата, кој што стигнува до деловите што имаат потреба од дополнително закрепнување и на тој  начин ја спречува кршливоста и разделувањето на врвовите на косата. Помага да се задржи влагата во косата. Протеините од соја ја потхрануваат косата и ја прават сјајна. Пченичните протеини ја намалуваат кршливоста на влакното за над 80%.

Маслото за коса е комбинација од масло од макадамија, кератин, маслиново масло, масла од монои и моринга. Го олеснува расчешлувањето на косата, ја зацврстува и ја прави поеластична. Ја прави свиленкасто мека и сјајна, остава невидлив слој, кој што ја заштитува од негативните влијанија од околината.Не содржи парабени и минерални масла.

Начин на употреба:

Втријте 1-2 капки од маслото со рацете врз чиста коса, влажна или сува. Не се плакне. При контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Регенеративно масло за коса со макадамија – 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Sign up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.
0