Dr.Sante Регенеративно масло за коса со арганово масло – 50 ml

675.00ден

За регенерирање и заштита на оштетена коса!
Код: 84409
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Аргановото масло ја хидратира и измазнува косата, ја прави сјајна, мека, еластична, лесна за расчешлување и стилизирање,  ја заздравува и заштитува. Ја потхранува кожата на главата, ги смирува иритациите.Кератинот ги обновува оштетените делови и го обновува влакното одвнатре, со што го прави мазно и сјајно. Ја заштитува косата од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој.

Маслото за коса е комбинација од масло од арган, кератин, пченичен протеин и алое вера. Го олеснува расчешлувањето на косата, ја регенерира косата одвнатре и однадвор, ја зацврстува, ја прави поеластична и значително го намалува заплеткувањето и кршењето на влакното. Не содржи парабени и минерални масла.

Начин на употреба:

Втријте 1-2 капки од маслото со рацете на чиста коса, влажна или сува. Не се плакне. При контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Регенеративно масло за коса со арганово масло – 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба