Dr.Sante Регенеративен шампон за коса со макадамија – 250 ml

310.00ден

Опис

Серијата за коса со макадамија ги опфаќа уникатните, регенеративни и заштитни својства на маслото одмакадамија. Тоа е богато со масни киселини кои што ја измазнуваат косата и продираат длабоко во влакното, обновувајќи го неговиот липиден слој. Маслата од монои и моринга ја покриваат косата со невидлив слој, кој што ја заштитува од штетното влијание на околината. Кератинот е основен градбен елемент на косата, кој што стигнува до деловите што имаат потреба од дополнително закрепнување и на тој  начин ја спречува кршливоста и разделувањето на врвовите на косата. Помага да се задржи влагата во косата. Протеините од соја ја потхрануваат косата и ја прават сјајна. Пченичните протеини ја намалуваат кршливоста на влакното за над 80%.

Шампонот содржи масло од макадамија, кератин, масла од монои и моринга. Ефикасно ја чисти и обновува косата, особено слабата и оштетена коса. Нежно ја чисти косата од остатоците од стилизирачките средства, ја обновува и ја подготвува за понатамошни регенеративни терапии. Ја прави свиленкасто мека и сјајна, остава невидлив слој, кој што ја заштитува од негативните влијанија од околината. Не содржи SLES, SLS и парабени.

Начин на употреба:

Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса со масажни движења и се плакне. Постапката може да се повтори.
Во случај на контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Регенеративен шампон за коса со макадамија – 250 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Sign up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.
0