Шампон со женшен -350 ml – а мрсна коса со суви врвови

290.00ден

За мрсна коса со суви врвови!
Код: 86105
Производител: Elfa Pharm

Опис

Екстрактот од корен на жен- шен ги заштитува фоликулите, спречува косопад, ги регулира масните жлезди, а пантенолот ја навлажнува и регенерира. Секое влакно од коренот до врвот станува здраво, свилено, хидратирано и со природен сјај. Со редовна употреба се враќа природниот баланс и здрав изглед на Вашата коса.

Растителните шампони Green Pharmacy во себе ја обединуваат моќта на билките со кои не дарувала мајката природа. Во зависност од проблемите и типовите на коса во својот состав имаат различни состојки. Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори. Шампоните не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

Бодови: 2.2

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон со женшен -350 ml – а мрсна коса со суви врвови”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Sign up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.
0