Лепенка против болки со екстракт од шкорпија

180.00ден

Фелксибилни лепенки со средна големина, погоден за олеснување на болката во мускулите на грбот, болки во коленo, зглобови, раменици, рачен зглоб,
замор, ревматоиден артритис

4 in stock

Опис

Име на производот: Лепенка за ослободување од болка од екстракт од отров на Шкорпија 
1 пакување има  8 лепенки
Цена: 180 ден -1пакување
 
Фелксибилни лепенки со средна големина, погоден за олеснување на болката во мускулите на грбот, болки во коленo, зглобови, раменици, рачен зглоб,
замор, ревматоиден артритис
 
Лепенката можете да ја исечете на која било големина што сакате .
Како да се користи:
*. Измијте ги рацете пред да нанесете лепенка.
*. Свиткајте го лепенката и откачете го филмот за да изложите дел од лепилото.
*. Нанесете ја лепилната страна директно на кожата во погодената област.
*  Отстранете го пластичниот филм со лизгање наназад
*  Нанесете само 1 лепенка на погодената област, ова може да се остави на место до 8-12 часа.
*  Измијте ги рацете откако ќе ја отстраните лепенката.
*  Ако болката се повтори 8-12 часа по нанесувањето на првиот лепенка, може да се примени втора лепенка. Ве молиме отстранете ја првата лепенка, пред претходно
примена на новата.
 
Деца под 12-годишна возраст: консултирајте се со лекар.
Чувајте го подалеку од дофат на деца. Ако се проголта, веднаш побарајте медицинска помош или контактирајте лекар.
 
Предупредувања
Не користете:
* на рани или оштетена кожа.
* ако сте алергични на аспирин или салицилати.
* со подлога за греење.
* при потење (како на пример од вежбање или топлина)
* со, или истовремено со, други производи за надворешна апликација.
Прашајте лекар пред употреба
 
ако сте алергични на производи за надворешна апликација
Престанете да користите и прашајте лекар ако:
* состојбите се влошуваат
* симптомите продолжуваат повеќе од 5 дена.
* симптомите се расчистуваат и се појавуваат повторно во рок од неколку дена.
* Се развива осип, чешање или прекумерна иритација на кожата.
 
Ако сте бремени или доите, прашајте здравствен работник пред употреба.
 
Големина: 7 * 10 см
Рок на траење: 2 години

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лепенка против болки со екстракт од шкорпија”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба