Stolz Крем со слуз од полжави – 150 ml

550.00ден

Светски хит со докажано регенеративно и подмладувачко дејство!
Kod: 51321
Производител: Stolz

Нема на залиха

Опис

Состав: слуз од полжав (helix aspersa muller), глукозаминогликани, глицерин, алантоин, хидролизиран колаген. Без парабени.

Проблемите со кожата на лицето може да станат минато. Совршено мазната, затегната и блескава кожа не мора да биде само желба.🐌🐌🐌
Stolz Крем со слуз од полжави има докажано регенеративно и подмладувачко дејство. Слузта од полжави има силни антиоксидантни и антибактериски карактеристики. Таа ја регенерира кожата, ги измазнува брчките и создава заштитен слој кој ја задржува влагата и на кожата и дозволува да дише. Ефикасно делува при третман на брадавици, изгореници на кожата, старински флеки, стрии, лузни и акни.

Дејство: Благодарение на многуте активни компоненти во својот состав, кремот ги зајакнува природните функции на кожата и делува врз нејзината целосна регенерација. Слузта од полжави има силни антиоксидантни и антибактериски карактеристики. Таа ја регенерира кожата, ги измазнува брчките и создава заштитен слој кој ја задржува влагата и на кожата  и дозволува да дише. Овој ефект се должи на алантонинот, гликонската киселина, колагенот и еластинот кои се содржат во слузта од полжави. Ефикасно делува при третман на брадавици, изгореници на кожата, старински флеки, стрии, лузни и акни. Глукозаминогликаните, кои исто така ги има во составот на овој крем, ги регулираат функциите на кожата и ја моделираат нејзината структура, а тоа е важно за да не дојде до отпуштање на кожата на лицете и телото. Хидролизираниот колаген е најмодерната и најдобрата форма на колаген кој најлесно се апсорбира од кожата и ја стимулира синтезата на нов колаген.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stolz Крем со слуз од полжави – 150 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба