Stolz Крем против дамки – 50 ml

800.00ден

Нова револуционерна формула со која флеките и пегите ќе исчезнат!
Код: 51322
Производител: Stolz

Достапно само по порачка

Опис

Состав: екстракт од хибискус (Hibiscus Sabdariffa), екстракт од бела црница (Morus Alba), екстракт од семки од краставица, глицерин. Без парабени.

Дејство: Благодарение на активните компоненти кремот ефикасно го стимулира комплетното обновување на кожата, ги зајакнува нејзините природни функции и ги избледува и елиминира кожните депигментации (пеги, флеки од сонце, флеки предизвикани од стареење и сл). Исто така кремот против пеги и флеки ја спречува појавата на нови депигментации и го враќа здравиот и свеж изглед на кожата. Екстрактот од хибискус има ефект сличен на ботокс, ги измазнува брчките и ја тонизира кожата, со што лицето изгледа подмладено и затегнато, додека екстрактот од бела црница кој е богат со антиоксиданти го спречува формирањето на брчки и го забавува процесот на стареење. Екстрактот од семки од краставица има смирувачко и избелувачко дејство, а исто така ја чисти и затегнува кожата. Оваа нова револуционерна формула ќе Ви помогне конечно да се ослободите од несаканите флеки и пеги и ќе го врати младешкиот изглед на Вашата кожа!

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stolz Крем против дамки – 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба