NEURO COLLAGEN Хидратантен крем-концентрат за лице ден и ноќ 40+ – 50 ml

1,165.00ден

Невро-клеточното подмладување на кожата!
Код: 91240
Производител: Bielenda

Достапно само по порачка

Опис

Дејство: Ги пополнува суптилните брчки на лицето и околу очите  и спречува појавување на нови. Ја подобрува клеточната густина и еластичноста на кожата. Ја подига и измазнува кожата, ги обликува контурите на лицето и видливо го забавува процесот на стареење. Итензивно ја хидратира кожата, ги стеснува раширените пори и го регулира лачењето на масен секрет. Иновативниот anti-age ефект се должи на интелегентниот систем од активни компоненти, кој има докажано длабинско, постепено и бавно ослободување на активните компоненти, што гарантира продолжен ефект по нанесувањето.

Начин на употреба: Се нанесува наутро и навечер врз добро исчистена кожа на лицето , вратот и деколтето. Претставува идеална подлога за шминка. Соодветен е и за кожата околу очите.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “NEURO COLLAGEN Хидратантен крем-концентрат за лице ден и ноќ 40+ – 50 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба