NEURO COLLAGEN Серум за лице ден и ноќ – 30 ml

1,260.00ден

Невро-клеточното подмладување на кожата за младешки изглед!
Код: 91201
Производител: Bielenda

Достапно само по порачка

Опис

Дејство: Ги пополнува суптилните брчки на лицето и околу очите  и спречува појавување на нови. Ја подобрува клеточната густина и еластичноста на кожата. Ја подига и измазнува кожата, ги обликува контурите на лицето и видливо го забавува процесот на стареење. Го враќа здравиот изглед на кожата и длабински ја хидратира. Иновативниот anti-age ефект се должи на интелегентниот систем со активни компоненти, кој има докажан ефект за длабинско, постепено и бавно ослободување на активните компоненти кое гарантира продолжен ефект по нанесувањето.

Начин на употреба: Се нанесува наутро и навечер врз добро исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето. Може да се употребува самостојно, но за постигнување на максимален ефект се препорачува да се употребува во комбинација со некој крем од серијата NEURO COLLAGEN како основа. Серумот се апсорбира веднаш и затоа се препорачува како идеална подлога за шминка.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “NEURO COLLAGEN Серум за лице ден и ноќ – 30 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба