LIFT серум против брчки за лице, врат и деколте – 30 ml

1,260.00ден

Концентриран серум со патентирана формула ADVANCED PROMO COMPLEX за ефикасно затегнување на зрелата кожа!
Код: 91002
Производител: Bielenda

Достапно само по порачка

Опис

Дејство: Иновативен производ наменет за зрела кожа на база на ADVANCED PROMO COMPLEX, патентирана формула за продирање на активните материи до најдлабоките слоеви на кожата.  Концетрираниот серум ефикасно ја затегнува кожата, ја прави еластична и повторно ги враќа и истакнува контурите на лицето,. Создава површинска микро мрежа која интензивно ја хидратира кожата и го спречува нејзиното опуштање. Длабиснки ја храни и регенерира кожата и го стимулира нејзиното зацврстување и затегнување. Површинскиот слој станува мазен и еластичен со што се намалуваат постоечките брчки и се спречува појавување на нови. Ефикасно ја заштитува кожата од брзо стареење.

Начин на употреба: Неколку капки од серумот се нанесуваат наутро и навечер врз добро исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето. Се употребува самостојно или како основа за крем од серијата LIFT. Серумот го засилува ефектот на кремот, брзо се апсорбира во кожата, што го прави идеална подлога за шминка.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “LIFT серум против брчки за лице, врат и деколте – 30 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба