Fresh Juice Енергизирачки гел за туширање со мандарина и авапухи – 500 ml

360.00ден

Нежна кремаста структура која ги разгалува сите сетила и темелно ја чисти кожата без да ја суши!
Код: 84106
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Идеално ја чисти и омекнува кожата, без да ја суши, со што ја подобрува нејзината цврстина. Екстрактите од мандарина и авапухи ја енергизираат кожата и ја прават мека и свежа. Комплексот од витамини и масла ја заздравува кожата и ја прави прекрасна, а маслото од камелија ја подобрува нејзината хидратација. Мирисот ви ја носи магијата на хавајското лето директно во Вашата бања.

Авапухи – див хавајски ѓумбир – едногодишно растение кое гасне во текот на есента и секој корен му се собира и рачно се обработува, за да се задржат неговите хидратирачки својства.

Начин на употреба: Неколку капки од гелот за туширање се нанесуваат на мокра кожа со кружни движења со рака или сунѓер и потоа се плакне.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fresh Juice Енергизирачки гел за туширање со мандарина и авапухи – 500 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба