Dr.Sante Реструктурирачки балсам за коса со кератин – 200 ml

350.00ден

За регенерирање и заштита на кршлива и оштетена коса!
Код: 84411
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Dr.Sante колекцијата со кератин содржи Pro-Ceratin Complex – кератин, аргинин и колаген. Кератинот е основен структурен елемент на косата, кој што продира длабоко и ги обновува оштетените делови, ја обновува косата одвнатре, со што ја прави еластична, мека и сјајна. Ја заштитува од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој. Аргининот е аминокиселина, која што ја зацврстува и тонизира косата и го стимулира растот на здрава и силна коса. Колагенот обезбедува невидлив слој, кој што ја зацврстува, заштитува и обновува косата. Не содржи SLES, SLS, парабени и бои.

Начин на употреба:

Нанесете рамномерно доволно количество балсам со лесни масажни движења по целата должина на чиста и влажна коса, а потоа исплакнете со вода. Во случај на контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Реструктурирачки балсам за коса со кератин – 200 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба