Dr.Sante Регенеративна маска за коса со арганово масло – 300 ml

350.00ден

За регенерирање и заштита на оштетена коса!
Код: 84407
Производител: Elfa Pharm

Опис

Содржи масло од арган, кератин, пченичен протеин и алое вера. Го олеснува расчешлувањето на косата, ја регенерира косата одвнатре и однадвор, ја зацврстува, ја прави поеластична и значително го намалува заплеткувањето и кршењето на влакното. Не содржи парабени и минерални масла.

Начин на употреба:

Нанесете рамномерно доволно количество од маската по целата должина на чиста и влажна коса и оставете да стои 2 минути, потоа исплакнете со вода. Употребувајте ја 1-2 пати неделно. При контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Регенеративна маска за коса со арганово масло – 300 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба