Dr.Sante Регенеративен шампон за коса со арганово масло – 250 ml

310.00ден

За регенерирање и заштита на оштетена коса!
Код: 84406
Производител: Elfa Pharm

Опис

Аргановото масло ја хидратира и измазнува косата, ја прави сјајна, мека, еластична, лесна за расчешлување и стилизирање,  ја заздравува и заштитува. Ја потхранува кожата на главата, ги смирува иритациите.Кератинот ги обновува оштетените делови и го обновува влакното одвнатре, со што го прави мазно и сјајно. Ја заштитува косата од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој.

Шампонот содржи масло од арган, кератин, пченичен протеин и алое вера. Ја регенерира косата одвнатре и однадвор, со што го прави влакното сјајно, меко и еластично и значително го намалува заплеткувањето и кршењето на влакното. Не содржи SLES, SLS и парабени.

Начин на употреба:

Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса со масажни движења и се плакне. Постапката може да се повтори.
При контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Регенеративен шампон за коса со арганово масло – 250 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба