Dr.Sante Регенеративен спреј за коса со арганово масло – 150 ml

310.00ден

За регенерирање и заштита на оштетена коса!
Код: 84408
Производител: Elfa Pharm

Опис

Аргановото масло ја хидратира и измазнува косата, ја прави сјајна, мека, еластична, лесна за расчешлување и стилизирање,  ја заздравува и заштитува. Ја потхранува кожата на главата, ги смирува иритациите.Кератинот ги обновува оштетените делови и го обновува влакното одвнатре, со што го прави мазно и сјајно. Ја заштитува косата од штетното влијание на околината. Го покрива влакното со невидлив заштитен слој.

Спрејот содржи масло од арган, кератин, пченичен протеин и алое вера. Го олеснува расчешлувањето на косата, ја регенерира косата одвнатре и однадвор, ја зацврстува и ја прави поеластична и значително го намалува заплеткувањето и кршењето на влакното. Не содржи парабени и бои.

Начин на употреба:

Напрскајте на чиста коса, влажна или сува од далечина од 15-20 см. Не се плакне. При контакт со очите, исплакнете со вода.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dr.Sante Регенеративен спреј за коса со арганово масло – 150 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба