DR. Nature -Турмалински околувратник – 20920

1,200.00ден

Код 20920

Опис

Моментален ефект! Брзи резултати! Гарантиран квалитет!
SKU: 20920
Производител: Dr. Nature
Турмалинската јака Dr.Nature е создадена по јапонска технологија со употреба на турмалински кристали, бамбусов јаглен и органски германиум. Четирите активни елементи се вградени во трослојната
структура на специјалната ткаенина создадена од високотехнолошки полимерни влакна. Вградените високоактивни елементи со своите својства придонесуваат за исползување на максимални ефекти при
користење на производот.
Ефикасно помага при:
• болки во областа на вратот и рамениот појас (шилци; ревматизам; плексит, спондилоза);
• стрес, напнатост, тешка ментална оптовареност;
• потпомага при главоболка, грип, настинка, умор, вртоглавица;
• треска;
• проблеми со циркулацијата;
• поспаност;
• дисфункции на тироидната жлезда;
• подобрување на состојбата на целиот организам на лица кои не се физички активни

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DR. Nature -Турмалински околувратник – 20920”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба