Alga Snella – Алги за слабење – 75 таблети

835.00ден

Код: 30218
Производител: Equilibra

Достапно само по порачка

Опис

Alga Snella се препорачува за: одржување на идеална фигура, горење маснотии, регулирање на телесната тежина, целулит, недостаток на јод. Кафените алги имаат ефект на балансирање на енергијата врз тироидната жлезда, нормализирајќи го дигестивниот систем, уринарниот тракт и течноста за исфрлање. Тие го намалуваат нивото на лош холестерол, го регулираат крвниот притисок, го релаксираат крвниот притисок, имаат анти-склеротични, антимикробни и антиинфламаторни ефекти.

Состав за слабеење на алги:
Секоја таблета содржи: KELP (кафеава алги) – 68.18mg, Spirulin – 60mg, бела бреза – 80mg, Азиска Centella – 40mg, јод 75mg.

Кафените алги (КЕЛП) се особено богати со јод и селен, кои се дефицитарни во исхраната.Составот на овие супер храна вклучува огромна количина елементи во трагови, полисахариди, витамини и аминокиселини, полинезаситени масни киселини. Главниот ефект на регулирање на тежината се должи на алгинска киселина, која има единствена можност да ги задржи и излачува токсините од телото. Кафеавите алги го намалуваат апетитот, штитат од таложење на маснотии и имаат моќен детоксифицирачки ефект.

Спирулината е сино-зелена алги, позната како одличен согорувач на маснотии. Содржи специфични супстанции кои ја регулираат размената на маснотии во телото, помагаат во детоксикацијата, го регулираат нивото на тиглицерид и холестерол. Одличен лек за намалување на гладот, бидејќи е богат со многу хранливи материи.

Белата бреза е прекрасна природна диуретик која како дел од овој производ дава максимален ефект и има антиинфламаторни и аналгетски ефекти.

Азиската Centella ја надополнува оваа формула на оптимален начин и помага да се формираат бројки на особено проблематични области како што се бутовите, колковите и абдоменот. Има силен антицелулитен ефект.

Алги за губење на тежината и дозирање:
3 таблети на ден пред јадење. се препорачува континуирана употреба за период од 2 месеци, проследено со пауза од најмалку еден месец.

Забелешка: препорачаната доза не треба да се надминува!

Не се препорачува: Бремените жени, доилки и деца под 12-годишна возраст, како и луѓе кои се чувствителни на која било од компонентите.

Складирање: на суво место и на температури до 25 ° C

Достава:
Вашата нарачка, ќе биде испорачана во рок од 2-5 работни дена, до адресата која ја имете наведено. Пред доставата ќе бидете контактирани за да потврдите во кој период од денот сакате да се изврши доставата.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Alga Snella – Алги за слабење – 75 таблети”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба