Шампон со репа – 350 ml

290.00ден

Против косопад за сите типови коса!
Код: 86103
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Уште во далечното минато коренот од репка се употребувал за грижа на сите видови на коса. Со години наназад екстрактот од корен од репка се употребувал за грижа за сите типови на коса. Тој го потхранува коренот на косата, го намалува косопадот, го стимулира растот на косата, ја хидратира косата и кожата на главата. Пантенолот ја навлажнува и регенерира. Не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

Растителните шампони Green Pharmacy во себе ја обединуваат моќта на билките со кои не дарувала мајката природа. Во зависност од проблемите и типовите на коса во својот состав имаат различни состојки. Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори. Шампоните не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон со репа – 350 ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба