Шампон со невен -350 ml- за нормална и мрсна коса

290.00ден

За нормална и мрсна коса!
Код: 86101
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Уште во минатото екстрактот од невен се употребувал за спречување на проблеми со косата и скалпот. Тој има антивоспалително и смирувачко дејство, ги неутрализира слободните радикали, ги заштитува капиларите на темето, ја спречува појавата на првут и косопад (особено на коси кои што се подложни на мастење). Пантенолот ја навлажнува и регенерира косата. Со редовна употреба се враќа природниот баланс и здрав изглед на Вашата коса. Ревитализирачките активни растителни состојки и природните хидрирачки агенси обезбедуваат трајна нега и и даваат сјај и еластичност на вашата коса.

Растителните шампони Green Pharmacy во себе ја обединуваат моќта на билките со кои не дарувала мајката природа. Во зависност од проблемите и типовите на коса во својот состав имаат различни состојки. Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори. Шампоните не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон со невен -350 ml- за нормална и мрсна коса”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба