Шампон со коприва – 350 ml – нормална коса

290.00ден

За нормална коса!
Код: 86102
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Екстрактот од коприва ги регулира масните жлезди, го спречува косопадот и се бори против првутот. Пантенолот ја навлажнува и регенерира. Шампонот ја подобрува микроциркулацијата на скалпот, ги стимулира фоликулите на влакната, и обезбедува енергија на косата за да може побрзо да расте. Редовната употреба на шампонот обезбедува трајна нега, длабока хидратација, природен и здрав сјај и еластичност на вашата коса.

Растителните шампони Green Pharmacy во себе ја обединуваат моќта на билките со кои не дарувала мајката природа. Во зависност од проблемите и типовите на коса во својот состав имаат различни состојки. Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори. Шампоните не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон со коприва – 350 ml – нормална коса”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба