Шампон со камилица – 350 ml- За слаба, изтоштена и третирана коса

290.00ден

За слаба, изтоштена итретирана коса!
Код: 86104
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Екстрактот од камилица има заздравувачко и антивоспалително дејство, ја регенерира косата, ги смирува иритациите и чешањето на скалпот, ги потхранува фоликулите. Содржи флавоноиди, кои што се борат со слободните радикали, како и витамин C (природен антиоксиданс) и витамин B3 (за нега на кожата на главата). Шампонот обезбедува трајна нега, длабока хидтратација, природен и здрав сјај и еластичност на вашата коса. Шампоните не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium
laureаth sulfate).

Растителните шампони Green Pharmacy во себе ја обединуваат моќта на билките со кои не дарувала мајката природа. Во зависност од проблемите и типовите на коса во својот состав имаат различни состојки. Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори. Шампоните не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон со камилица – 350 ml- За слаба, изтоштена и третирана коса”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба