Шампон со арганово масло и калинка-350 ml – за сува коса

290.00ден

За сува коса!
Код: 86107
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Со векови наназад природното арганово масло (течното злато на Мароко) се употребувало за обновување на сјајот на косата за регенерација и еластичност. Маслото ја штити косата од надворешните влијанија истовремено го заштитува и потхранува темето. Пантенолот ја навлажнува и регенерира косата, а ектрсктот од калинка ја освежува нејзината боја. Со редовна употреба на оваа колекција се враќа природниот баланс и здрав изглед на вашата коса.

Растителните шампони Green Pharmacy во себе ја обединуваат моќта на билките со кои не дарувала мајката природа. Во зависност од проблемите и типовите на коса во својот состав имаат различни состојки. Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори. Шампоните не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон со арганово масло и калинка-350 ml – за сува коса”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба