Шампон против првут со цинк и бреза – 350 ml – за првут

290.00ден

Ослободете се од перутот!
SKU: 86106
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Лековитите катрани од кората на врба кои ги има во овој шампон, се природна состојка против првут. Во комбинација со екстракт од плод на бреза се борат против микробите, гo смируваат непријатното чешање и го намалуваат лупењето на темето, ги регулираат масните жлезди од прекумерно лачење на себум. Активниот цинк ги заштитува протеините во косата. Иновативната формула со екстракт од корен на репка во чисто растително масло ја зајакнува структурата на влакното, ги потхранува фоликулите, го стимулира растот, ја намалува себорејата. Други активни состојки во шампонот се: екстракт од еукалиптус, екстракт од рузмарин, корен од каламус (Acorus calamus), хума, пантенол и салицилна киселина. Благодарение на нив фоликулите на влакното заздравуваат, косопадот се намалува, скалпот се потхранува и се чисти од мртвите клетки. Со редовна употреба косата станува здрава, добро хидратирана, лелеава и блескава.

Растителните шампони Green Pharmacy во себе ја обединуваат моќта на билките со кои не дарувала мајката природа. Во зависност од проблемите и типовите на коса во својот состав имаат различни состојки. Неколку капки шампон се нанесуваат на влажна коса, по што со лесни масажни движења во времетраење од 2-3 минути се мие косата, по што се плакне. Постапката може да се повтори. Шампоните не содржат парабени, вештачки бои, SLS (Sodium lauryl sulfate) и SLES (Sodium laureаth sulfate).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Шампон против првут со цинк и бреза – 350 ml – за првут”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба