Крем за нозе со алфа-хидрокси киселина и кедрово масло – при жуљеви – 50 ml+25 ml гратис

165.00ден

Против жуљеви и груба кожа на стапалата!
SKU: 86601
Производител: Elfa Pharm

Достапно само по порачка

Опис

Многу природни активни состојки на едно место за нега на кожата на стапалата : алфа хидрокси киселина, кедрово масло, уреа,  глицерин, ланолин, алантоин, ментол, камилица, салициумова киселина, бела елка, розмарин, бета каротин, алое вера. Ја омекнува, регенерира и хидратира грубата кожа на стапалата и го олеснува отстранувањето на мртвите клетки. При редовна употреба  жуљевите и грубата кожа се истенчуваат и потполно исчезнуваат и се спречува нивната повторна појава. Кедровото масло, богато со витамин Е го забрзува заздравувањето на раничките и воспаленијата. Стапалата стануваат меки, мазни, миризливи и освежени. Се нанесува секое утро и вечер врз добро исчистена и сува кожа на стапалата, особено на местата каде што има груба кожа и  жуљеви. Нежно се масира. Добро е да се употребува во комбинација со ексфолијантот за стапала.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Крем за нозе со алфа-хидрокси киселина и кедрово масло – при жуљеви – 50 ml+25 ml гратис”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба