Обесит – 40 капсули

945.00ден

За регулирање и контрола на телесната тежина!

Код: 30612
Производител: Deep Ayurveda

Опис

Состав на една капсула: Гугул (Commiphora mukul) – 100 mg, екстракт од Трифала (мешавина од три ајурведски плодови: 33,3% Амалаки- Emlica officinalis, 33,3% Харитаки- Terminalia chebula и 33,3% Бибитаки- Terminalia bellirica) – 100  mg, Кумин (Cuminum Cyminum) – 100 mg, Mustak (Cyprus rotundus) – 50 mg, Пунарнава (Boerrhavia Diffusa) – 50 mg, Chitrak (Plumbago zeylanica) – 50 mg, Црн бибер (Piper nigrum) – 50 mg.

Deep Ayurveda ги препорачува за:

–       Зголемена телесна тежина

–       Масни наслаги

–       Бавен метаболизам

–       Зголемен холестерол

Обесит е ефикасна ајурведска комбинација која што го потикнува природниот процес на слабеење и топење маснотии во организмот. Го забрзува метаболизмот и ги намалува апетитот, чувството за глад и желбата за внесување на слатка храна. Ги намалува високите нива на холестерол, го подобрува варењето на храната, го детоксицира и прочистува организмот.

Прекумерната тежина може да предизвика сериозни хронични заболувања како што се дијабетис, висок крвен притисок, коронарно-артериски заболувања, коронарно-васкуларни заболувања, проблеми со работата на бубрезите, ризик од инфаркт и др.

 

Начин на употреба: 2 капсули на ден.

Пакување за 20 дена.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Обесит – 40 капсули”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба