Гарсинија – 60 капсули

945.00ден

За ефикасно регулирање на телесната тежина!

SKU: 30611
Производител: Deep Ayurveda

Опис

Состав на една капсула: екстракт од Гарсинија Камбоџа (Garcinia Cambogia) – 500 mg.

Deep Ayurveda ги препорачува за:

–       Прекумерна тежина и масни наслаги,

–       Зголемено ниво на холестерол и триглицериди,

–       Зголемено ниво на шеќер во крвта,

–       Дијабетис,

–       Висок крвен притисок,

–       Заболувања на кардио-васкуларниот систем.

 

Гарсинијата се употребувала илјадници години наназад како природно средство за детоксикација, сурпресија на апетитот и во борбата со вишокот килограми и маснотии. Активните материи ги активираат специфичните функции на метаболизмот, со што телото користи поголеми количества енергија од вообичаено, кое што води до намалување и контролирање на тежината. Гарсинија ја инхибира синтезата на масните киселини и преработката на јаглехидратите, со што се намалуваат нивата на холестерол и шеќер во крвта, а со тоа се подобрува и работата на кардио-васкуларниот систем и работата на срцето.

Начин на употреба: по 2 каспули на ден.

Пакување за 30 дена.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Гарсинија – 60 капсули”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    0
    Вашата кошничка
    Вашата кошничка е празнаВрати се во продажба